Kultura

W kulturalnej ofercie Stargardu każdy znajdzie coś dla siebie. Jest tu kino, biblioteka, muzeum, dom kultury dla dzieci i młodzieży. Lokalna społeczność integruje się podczas cyklicznych imprez, koncertów oraz wystaw. Miejskie instytucje kultury chętnie organizują spotkania edukacyjne oraz warsztaty dla najmłodszych.

KALENDARZ
WYDARZEŃ

ORKIESTRA CAMERATA STARGARD

Młodzieżowy Dom Kultury

Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie to miejsce, w którym nie ma nudy! Tutaj dzieci oraz młodzież odkrywają i rozwijają swoje talenty. W tej niezwykle inspirującej placówce działają: Akademia Przedszkolaka, koło szachowe, pracownie choreografii,  modelarskie, muzyczne, plastyki i rękodzieła artystycznego, teatralne oraz żeglarska.

Książnica Stargardzka

Książnica Stargardzka oferuje znacznie więcej niż korzystanie z bogatych zbiorów książkowych. Jest również inicjatorem i organizatorem różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych oraz zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Basteja

Stargardzkie Centrum Kultury

Stargardzkie Centrum Nauki

W zrewitalizowanej kamienicy przy ul. Bolesława Chrobrego powstanie nowoczesna placówka edukacyjna i kulturalna adresowana przede wszystkim do dzieci. W SCN znajdzie się ok. 60 eksponatów – stanowisk interaktywnych. Dzięki każdemu z nich zwiedzający w atrakcyjnej i przystępnej formie będą mogli rozbudzić swoją aktywność i ciekawość świata. Będzie to również doskonała okazja do wzbogacenia wiedzy z zakresu nauk ścisłych i technicznych. W centrum znajdzie się też miejsce na wystawę stałą, zajęcia warsztatowe w pracowni informatyczno-robotycznej oraz pokazy i prezentacje popularnonaukowe.